Звіт директора школи - Хмельницька середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №24

Перейти до вмісту

Головне меню:

Для учнів та батьків > Інформація про діяльність школи
Звіт директора школи за 2017-2018 н.р.
        У 2017-2018 навчальному році педагогічний колектив, допоміжний персонал, учнівський колектив школи спрямував свою діяльність на виконання річного плану роботи школи, планів роботи методичних об’єднань вчителів і класних керівників, плану роботи учнівського самоврядування, на оптимальну організацію навчально-виховного процесу, поповнення і зміцнення методичної і матеріальної бази школи.
       Метою навчального процесу є переорієнтація процесу навчання та виховання на розвиток особистості учня, формування його основних компетентностей шляхом ефективності праці кожного вчителя.
       У 2017-2018 навчальному році в школі навчалось 1145 учнів, 41 клас. Всі учні завершили навчальний рік, отримали відповідні оцінки. Учні 1-8, 10 класів (81 учень) отримали Похвальний лист за відмінні знання. Випускники 4-х класів писали підсумкові контрольні роботи з української мови, читання, математики. Підтвердили і підвищили свої оцінки з названих навчальних предметів. Випускники 9-х класів здають ДПА з 3 предметів. 10 учнів 9-х класів претенденти на свідоцтво з відзнакою. Учні 11-х класів здають ДПА(ЗНО) з 3-х предметів. 5 учнів 11-х класів претенденти на золоту медаль.
       Школа закінчила 2017 - 2018 навчальний рік з такими підсумками.


Учні школи брали участь І, II, ІІІ, ІV турах Всеукраїнських предметних олімпіадах 
та отримали призові місця з таких предметів:

  Місце
ПІП учня КласПІП вчителя  
Предмет
Міська олімпіада
Обласна олімпіада
1 
Українська мова
2Гнидюк Юлія9-аФедорова Н.Д.
Клименко Л.Д.
11Янчук Дарина8-вФедорова Н.Д.
2Математика3
Вараниця Іван8-вКотелко В.Д.
3Інформатика3
Анікін Володимир11-аДенисюк О.С.
4Історія3
Клімова Ольга11-аКовальська Г.Л.
5Правознавство3
Гризунова Олена9-аГамрецький В.В.
6 
Хімія
3Дзюбецька Анастасія8-аМарчук Н.І.
3Бондаренко Богдан7-вМарчук Н.І.
7Фізика3
Фещин Іван7-бВознюк О.І.
8Географія3
Анікін Володимир11-аВільбіцька В.П.
9Трудове навчання12Анікін Володимир11-аІванов А.П.
10  Іноземна мова
3
Козьолок Юлія8-вЛобода Л.А.
2
Тюнькова Анна9-аБойко Л.І.
11Українська мова24 турЯнчук Дарина8-вФедорова Н.Д.
12
Біологія
3Ясірова Крістіна11-а
Віхляєва Т.В.
3
Файчук Діана9-аВіхляєва Т.В.
    
      У ІІ турі вибороли 15 призових місць з 12 предметів і в ІІІ турі - 2 місця, і в 4 турі – 1 місце.
Слід відмітити, що вчитель української мови та літератури Федорова Н.Д. підготувала ученицю 8-В класу Янчук Дарину, яка посіла ІІІ місце на Всеукраїнському рівні з конкурсу імені Т.Шевченка і ІІ місце на Всеукраїнському рівні олімпіади з української мови. Янчук Дарина 3-й рік поспіль є степендіатом міського голови, а вчитель Федорова Н.Д. отримує премію міського голови.
     Результати олімпіад свідчать про раціональне використання годин варіативної складової, оскільки у вчителів, які ці години читають, є призери відповідних олімпіад.
      Учениця нашої школи Скора К. – 9-В клас виборола ІІІ місце в конкурсі захисті робіт МАН, вчитель Янкович О.В.
    В наступному році у нас є над чим працювати, великий як учнівський так і вчительський потенціал у цій справі і потрібно досягнути кращого результату.

Учні школи брали участь в різних конкурсах:

Назва конкурсу Хто брав участь 
МісцеПІП вчителя
ПІП учняКлас
Конкурс знавців української мови ім.П.Яцика
Садовюк Я.
5-г
3 (ІІ тур)
Бойко О.Я.
Янчук Д.
8-в1 ( ІІ тур)
1 (ІІІ тур)
Федорова Н.Д.
Лукашов В.
6-б3 (ІІ тур)
Ванюра М.В.
Конкурс малюнків «Золота осінь»
Станецька Д.
7-10
Станецька В.В.
Конкурс творчих робіт з української мови ім.Т.Шевченка
Янчук Д.8-в1 (ІІ тур)
1 (ІІІ тур)
Федорова Н.Д.
Садов'юк Я.
5-г
2
Бойко О.Я.
Виготовлення листівок
Станецька Д.1-11
Станецька В.В.
Цовма О.Я.
Кульова стрільба
10 учнів
10-114Дикун О.В.
Цовма А.В.
Конкурс «Лелека»68 учнів
7-112 срібних місця
Гамрецький В.В.
Конкурс «Я гордий тим, що українець»
20 учнів
5-11
Вчителі української мови
Математичний «Кенгуру»185 учнів
223 учнів
2-4 кл.
5-11 кл.
18 відміннихФедорова І.Д.
Цовма О.Я.
Географічний «Геліантус»72 уч.
95 уч.
1-4 кл.
5-11 кл.

Цовма О.Я.
Янишина С.І.
Конкурс «Грінвіч» - англійська мова Конкурс «Пазл»66 уч.
62 уч.
1-11 кл1 перше місцеСерветник Ю.О.
Виставка декоративно-прикладного мистецтва до Дня міста8-9 кл.

Захарчук Ж.Л.
Обласний конкурс «Креативний краєзнавець»Сопільняк В.
Лозінський М.
9-б
9-б
1
3
Гамрецький В.В.
Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»5-11 кл.
5634 переможців
Бойко О.Я.
    
     В школі створені умови щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій. Вже 3-й рік діє науково-педагогічний прект «Інтелект України».Це  3-А клас- Купрата О.В., 2-А клас-Бурова Н.В. Учні показують гарні, змістовні знання.
 З 2017-2018 навчального року в закладі запроваджено інклюзивне навчання.
     Результати атестації вчителів 2017-2018 навчального року показали, що методична робота в школі виконала свою стимулюючу функцію. 5 вчителів (Брилко О.В., Полещук І.В., Котелко В.Д., Лісова А.А., Ванюра М.В.) підвищили кваліфікаційну категорію, 2 вчителі (Полещук І.В., Савчук Н.К.) отримали звання «Старший вчитель». Таким чином, якісний склад педагогічного колективу значно змінився в позитивний бік.
      На базі нашої школи Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти щорічно проводить стажування директорів, заступників та вчителів.
 
    Із 5-ти пріорітетних напрямків виховної роботи в школі вже три останніх роки на першому місці стоїть національно-патріотичне виховання.
     Головним завданням національно-патріотичного виховання учнів є формування високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України.
    Найважливішим пріоритетом національного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
     В часи воєнної загрози патріотичне виховання  є домінуючим і зорієнтоване воно на формування і становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, а також розвиває бажання здобувати військові професії, проходити службу у Збройних Силах України.
        Ми проаналізували вступ наших випускників до військових вищих навчальних закладів за три останні роки. Ситуація наступна:
2014 р – із 53 випускників - 0 учнів, які поступили до вищих навчальних закладів і здобували військові професії;
2015 р.-  із 50 - 2; 
2016 р. - із 45 випускників -2
2017р. із 44 випускників - 1
   2014-2018 навчальні роки стали особливими і для нас, освітян, тому що в країні проходить Антитерористична операція, і як результат є діти, які загинули на Майдані, були поранені і вбиті у збройних сутичках на Сході України, через соціально-політичну кризу є діти, які втратили батьків, діти з внутрішньо переміщених осіб.
     У нашому закладі станом на сьогоднішній день є:
- 14 учнів, переселенців з тимчасово окупованої території із  них з Донецької обл.– 9 та з Луганської -5 дітей, із них - 2 учнів тимчасово перебувають у дитячому будинку;
- 63 дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції;
- 0 учнів, чиї батьки загинули в антитерористичній операції.
    Хочу відмітити що навчально-виховний процес в закладі ми щоденно розпочинаємо звучанням ГІМНУ, а також всі свята та лінійки загальношкільного рівня.
     Працівники, учні та батьки нашого навчального закладу  беруть активну участь у наданні  матеріальної допомоги воїнам АТО. Ми тісно співпрацюємо з обласним благодійним фондом «Добриня», громадськими організаціями «Два крила», «Дія», «Тепло рідних сердець». 
     З 1 вересня 2017-2018  навчального року року здійснили гуманітарну допомогу бійцям АТО.
     Двічі позмінно всім колективом школи ліпили вареники.
     Плели маскітну сітку.
     Збирали кошти на ліфт у Хмельницький військовий госпіталь.
     Збирали продуктові набори, одяг, та взуття для дітей переселенців зі Сходу та АР Крим.
    Слід відмітити що із 41 класу немає жодного, який би не долучився до збору гуманітарної допомоги. Діти з великим задоволенням, малюють листівки, виготовляють сувеніри, обереги, розфарбовують гільзи.
     Вчителі школи надали допомогу бійцям добровольчої армії.
   Кожна повноцінна держава, яка прагне мати історичну перспективу зберегти свою самобутність у цьому глобалізованому світі, зобов’язана цілеспрямовано й системно плекати у своїх громадян патріотичні почуття, національну гідність і гордість.
   Наша школа  2-й рік підряд брала  участь в соціальному екологічному проекті з озеленення міста Хмельницького «1000 дерев Хмельницькому» і  збирала макулатуру на переробку.
     У 2017-2018 навчальному році плідно спіпрацювали з Хмельницьким товариством «Просвіта». Учні задоволені від тих заходів, які вони відвідували.
    Цілісна безперервна система освіти, безсумнівно повинна складатися з двох рівнозначних складових - основної та позакласної освіти. Сучасна  позакласна робота є саме тим освітньо-виховним простором, де діти мають змогу постійно реалізовувати набуті під час занять за інтересами знання, адже  гуртки та секції доповнюють освіту та створюють позитивне виховне середовище для учня. Вони виступають гнучкими виховними інфраструктурами, спроможними здійснювати виховання громадянина незалежної  України - творчої особистості, здатної вдосконалювати себе та свою країнуЗагальна кількість гуртків і секцій – 10
     Найбільш результативним і масовими були:
1. Зразково-художній колектив України ансамбль танцю «Веснянка» (Мандзій В.М.).
2. Арт-студія (Щерба І.П.)
3. Гурток «Чарівний пензлик» (Станецька В.В.).
4. Гурток бісероплетіння «Бісерклуб» (Захарчук Ж.Л.).
 5. Гурток «Сокіл-Джура» (Дупляк В.П..)
    Приділялась увага залученню учнів до корисної позаурочної діяльності. На належному рівні проводиться робота більшості класних керівників.
     Зайнято такою діяльністю 69% учнів, а це 866 учнів відвідує гуртки та секції. Найбільше учні відвідують гуртки спортивного напрямку -402: у школі – 166 учнів та поза школою 236. 399 учнів відвідують гуртки художньо-естетичного спрямування.
     Керівники гуртків  формують у  вихованців шанобливе ставлення до свого здоров’я, до  історії своєї нації, визнання духовної єдності поколінь і спільності культурної спадщини, родини, мови.
У школі активно функціонує Зразковий художній колектив України ансамбль танцю «Веснянка». Репертуар ансамблю налічує більш  як 30 постановок  різних областей і регіонів України. В процесі роботи учні навчаються також історії хореографії та історії українського танцю, основам музичної грамоти. Під час гастрольних поїздок знайомляться з історією та культурою інших регіонів України та інших країн.
Ансамбль танцю «Веснянка» є лауреатом та дипломантом багатьох Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів і конкурсів . 2-3 рази на рік ансамбль бере участь у різноманітних фестивалях і конкурсах в Україні. Це стимулює учасників ансамблю на активнішу працю, знайомить із творчістю і досягненнями інших колективів України. Досягнення колективу це більше 50 призових місць на Всеураїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях.
     Ансамбль танцю «Веснянка» є ініціатором  заснування та організатором у м. Хмельницькому відкритого фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Володимира Глушенкова, який вже проводиться у нашому місці. Фестиваль збирає більше 600 учасників з різних регіонів України, а також цьогоріч приймав гостей із Сербії, Румунії та Тереччини.
     У цьому році колектив підтвердив звання «Зразковий художній колектив»
     В основі програми Арт-студії естетичного розвитку особистості «Ірида» - театральне мистецтво, яке є синтетичним і охоплює в собі усі види мистецтв: художнє слово, майстерність актора, декламація, музика, хореографія, вокал.
    Велика перевага надається патріотичному вихованню. Вивченню наших традицій звичаїв та обрядів «Проводи Зими – зустріч Весни», фольклорний фестиваль «Свято пташок», «Зелена неділя», постійна участь в міських та обласних  державних святах: День Прапора України, День Незалежності України, День Захисника України, День збройних сил України. Цінується у наших вихованців українське слово… наша поезія…наша пісня…Вихованці студії є постійними учасниками обласних та всекраїнських конкурсів художнього слова: обласний конкурс читців  Л. Глібова до 190-тої річниці від дня народження та обласний конкурс Л. Українки «Лесина пісня» присвяченого 145-й річниці від дня народження.
     За невеликий час роботи студії вихованці стали лауреатами численних міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів:
Гурток «Чарівний пензлик» з образотворчого мистецтва  пропонуються теми, які знайомлять  дітей із українським національно-декоративним  мистецтвом, народними промислами,  з творами українських митців.  Роботи вихованців гуртка беруть участь в обласній виставці конкурсу – огляду художньої самодіяльності, участь у шкільних виставках «ЗОЛОТА ОСІНЬ», «Ні - палінню», «Ми – за здоровий спосіб життя», «Права дитини – очима дітей»  «Техніка безпеки очима дітей», «Моє родинне дерево професій»ТОЩО. У нелегкі для країни дні виготовляли велику кількість сувенірів та малюнків для учасників АТО. За свої роботи нагороджувались подарунками від міського голови.
     Значною популярністю серед дітей користуються і гурток „Бісероплетіння”. Гуртківіці засвоюють основні техніки плетіння бісером, навчаються працювати з різними джерелами інформації, самостійно виготовляють вироби за схемами. Учні старших класів бісероплетіням займаються самостійно, але періодично відвідуючи заняття для консультації. Не зважаючи на вік гуртківців  (учні 4-5 класів) їх вироби невеликого розміру, проте сувенірної роботи. Роботи гуртківців представлені на виставках до Дня міста, міській виставці декоративно-ужиткового мистецтва.
     Найбільша кількість гуртків фізкультурно-спортивного напрямку.
   Як один із найефективніших інструментів виховання дітей здорового способу життя у школі є заняття  футболом. Футбол був і залишається найулюбленішою, найпопулярнішою грою школярів, яка відкрита для всіх, і може стати одним із найефективніших інструментів позитивного ставлення учнів до фізичної культури та спорту. У школі діє гурток  «Футбол для учнів початкових класів»,  «Міні футбол дівчата» та «Футбол хлопці», «Баскетбол».
   Сьогодні в школярів необхідно виховувати глибокі почуття патріотизму та національної гідності, якостей захисника Батьківщини, високий рівень загальної культури та народних народної естетики, моралі, мистецтв. Виконанню цих завдань і повинне сприяло тому, що при школі діє гурток Гурток «Військово-спортивне єдиноборство і військово-спортивне виховання»  та «Сокіл» («Джура»),  дитячо-юнацької, військово-спортивну патріотичної гри дає поглибленні знання учнів з військово-історичного розвитку України.
    Гурток «Військово-спортивне єдиноборство і військово-спортивне виховання» дає поглибленні знання учнів з військово-історичного розвитку України.
     Учні нашої школи активно співпрацюють із Державною прикордоною академією ім.. Б. Хмельницького. 19 листопада відвідали заклад на дні відкритих дверей. Викладачі та курсанти проводять лекції для учнів нашої школи. На базі академії проводились навчально-польові заняття.
    На базі нашої школи працює Хмельницька обласна федерація бойових мистецтв та оздоровчих систем. Викладаються два японських види мистецтва такі як карате-джитсу та джиу-джитсу, яким більше 1000 років. Окрім тренувань проводяться змагання, семінари за участю вітчизняних а також майстрів світового рівня з Англії, Швеції, та Японії. Протягом року їдуть із дітьми на тренувальні збори у Карпати, на Дністер, та за кордон Болгарія, Венгрія.
 
Фінансово-господарська діяльність у 2017-2018 н.р. здійснювалась згідно з річним планом. На території школи розташовані будівля школи, теплиця, спортивний майданчик та стадіон. Загальна площа складає  2,147  га.
Будівля школи прийнята в експлуатацію 2003 році . Але не зважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані.   Фінансування потреб школи проводиться Департаментом освіти Хмельницької  міської ради. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті школою енергоносії. Завдяки злагодженості відповідальних працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв. Проводилась робота щодо дотримання встановлених лімітів на енергоносії. Використання енергоносіїв здійснювалось без перевищення.
На 2018 рік міська влада виділила кошти по 100,00грн. на одного учня в сумі 124500,00грн. по КЕКВ 2210 (Придбання, матеріали, обладнання та інвентар). Використано 124398,22грн. або 99,92%. За ці кошти було придбано:
 
НазваК-тьСума
Кухонне приладдя, товари для закладів громадського харчування
44908,00 грн.
Миючі та дизенфікуючі товари
6992,97 грн.
Меблі для бібліотеки
39328,00 грн.
Комп'ютерне обладнання, кабелі
1939,00 грн.
Засіб криптографічного захисту інформації (токіни)
5790,00 грн.
Серветка барна, драйка, губка кухонна
31830,50 грн.
Вапно гашене, синька300 кг
2855,00 грн
Кабельна продукція, мережеве обладнання
635,00 грн.
Комутатор5
2319 грн.
Стенди для кабінету фізики6
6591,00 грн.
Фарба
9856,75 грн.
Разом
124398,22 грн.
 
    
     Також в школі є спеціальний фонд кошторису доходів і видатків — це кошти, що надходять на конкретну мету та витрачаються на відповідні видатки за рахунок цих надходжень.
     Спеціальний фонд складається з власних надходжень та інших коштів спеціального фонду. До власних надходжень відносять плату за послуги, що надає школа, та інші джерела власних надходжень.
      Плата за послуги, що надає школа — це доходи, які отримуємо від надання платних послуг, виконання робіт, реалізації продукції чи іншої діяльності, що здійснюється на підставі відповідних нормативно-правових актів, і використовуються за цільовим призначенням згідно з кошторисом доходів та видатків.
      До цих доходів відносять доходи від господарської діяльності школи одержання яких передбачено відповідними нормативно-правовими актами зокрема орендна,  плата за надання освітніх послуг та харчування.
Куди ж пішли ці гроші.
№ п/пЗмістКількість
Сума (грн.)
1
Господарські та миючі товари

1855,00
2
Миючі та дизенфікуючі

4448,26
3
Табличка «Кнопка виклику» (з шрифтом Брайля)
1
270,00
4
Конфорка електрична
3
4723,18
5
Канцтовари

5863,26
6
Комп'ютерне обладнання

3840,00
7
Спеціальний робочий одяг

3912,00
8
Бензин
40 л
1096,00
9
Мастильні засоби та приладдя

1040,00
10
Папір офісний А4

1734,96
11
БЖ для ПК
1
383,00

РАЗОМ
29165,66
1
Відновлення лазерного картриджа
8
1010,00
2Послуги з професійного медичного огляду та обстеження робітників12
984,06
3Заправка лазерного картриджа19
1370,00
4Послуги зв'язку1
335,71
5Послуги з захоронення побутових відходів1
239,28
6Інформаційно-консультаційні послуги1
360,00
7Послуги з пост. комп. прогр. забезп.1
1002,00
8Технічне обслуговування вогнегасників
679,02
9Проведення атестації робочих місць2
2200,00
21
Надання доступу до мережі Інтернет
4
800,00
22Послуги по чистці бойлера2
840,00
23Надання підтр. доменного імені1
160,00
24Послуги хостингу1
300,00
25Послуги виміру перех.  оп. з'єд. вим. із каб. осв. лін. електр. обл. зам. кола1
1430,06
26Послуги по випр. діал. рукав. показн. напр. ручн. електроінстр.1
240,00
27Над. ком. конс. юр. та інф. посл. для пров. пер. процю по зак.1
1500,00
28Поточний ремонт принтера1
1125,00
Разом


14575,13
1Податок на спеціальне використання поверхневих та підземних вод
444,24
2Земельний податок
5155,71
3Сплата ПДВ
8828,10
4Часткова оплата водопостачання (КЕКВ 2272)
1361,81
5Часткова оплата електроенергії (КЕКВ 2273)
5858,64
6За теплопостачання (КЕКВ 2271)
1000,00
Разом

66714,39
       
       Всі гроші, які виділяє міська влада, та ті , що ми заробляємо, використовуємо раціонально та доцільно.
 
      Багато уваги школа приділяє соціальному захисту, збереженню та зміцненню здоров’я учнів.
    У відповідності до річного плану і планів роботи класних керівників проводилась індивідуальна робота з дітьми, які потребують посиленої педагогічної уваги: дітьми-сиротами, інвалідами, учнями з багатодітних і малозабезпечених сімей, учнями з неблагополучних сімей і сімей, де виховує дитину один з батьків, учнями, які залишилися під опікою бабусь і дідусів.

Соціальний стан
Кількість дітей
Виховується 3 дітей
83
Виховується 4 дітей
9
Виховується 5 дітей
3
Виховується 7 дітей
1
Всього багатодітних
94
Діти, батьки яких за кордоном
28
Виховує один батько
7
Малозабезпечені сімї
10
Діти, яких виховують  матері-одиначки
33
Напівсироти
19
Діти-інваліди
21
Дітей-чорнобильці
2
Діти-сироти та позбавлені батьківського піклування
2
Діти з дитячого будинку
44
Діти-переселенці
14
Діти, чиї батьки є учасниками АТО
63
Всього337
       
     Абсолютно все, що придбано йде на баланс школи. 01.01.2017 року міська влада по бюджету розвитку виділила 140 000 на  ремонт туалетів (1 поверх). Ремонт закінчений і туалети здані в експлуатацію.
       Всі гроші, які виділяє міська влада, та ті, що ми самі заробляємо використовуємо раціонально та доцільно.
 
       Багато уваги школа приділяє соціальному захисту, збереженню та зміцненню здоров’я учнів.
     У відповідності до  річного  плану і планів  роботи класних керівників проводилась індивідуальна робота з дітьми, які потребують посиленої педагогічної уваги: дітьми-сиротами, інвалідами, учнями з багатодітних і малозабезпечених сімей, учнями з неблагополучних сімей і сімей, де виховує дитину один з батьків, учнями, які залишилися під опікою бабусь і дідусів.


 
       
      Під постійним контролем і захистом знаходилась дитина-сирота під опікою Рідкодубська Олена учениця 10-А класу, дитина позбавлена батьківського піклування Кузін Глєб Андрійович учень 8-Г класу.
     Дитині-сироті під опікою Рідкодубській Олені, учениці 10-А класу та дитині, позбавленій батьківського піклування, Кузіну Глєбу, учневі 8-Г класу надавалась посильна матеріальна допомога:
- безкоштовно харчувалися у шкільній їдальні;
- безкоштовно відвідували всі позакласні заходи у школі та в місті;
Рідкодубській Олені, учениці 10-А класу виділено 300 грн. на придбання спортивної форми ..
 
    В школі протягом 2017-2018 навчального року систематично проводилась робота з правового виховання. Питання підвищення рівня правових знань учнів розглядалось на педраді, нарадах при директорові.
     Працювала Рада з питань правового виховання.
     Школа тісно співпрацює з службою у справах дітей і Південно- Західним відділом поліції.
     З учнями, які схильні до правопорушень, проводилась постійна профілактична робота.
 
     Педагогічним колективом школи проводилась профілактична робота по запобіганню нещасним випадкам.
   Видано накази: «Про відповідальність класних керівників, вчителів - предметників щодо профілактики дитячого травматизму, збереження життя і здоров’я учнів у 2017-2018 н. р.», «Про результати роботи, спрямованої на запобігання дитячому травматизму у І семестрі», «Про роботу школи з попередження дитячого травматизму, збереження життя і здоров’я дітей у ІІ семестрі 2017-2018 н. р.»
     Розглядалось це питання на класних годинах, на нарадах при директорові на МО класних керівників проводились інструктажі з безпеки життєдіяльності перед початком кожного позаурочного заходу, екскурсії, канікул, на уроках.
     В кінці кожного семестру видавались накази «Про запобігання нещасним випадкам під час канікул»
     Але, не дивлячись на проведену роботу випадки травматизму мали місце.
І ми вдячні  батькам, що з розумінням ставились до цього.
 
    Приділялась увага залученню учнів до корисної позаурочної діяльності. На належному рівні проводиться робота більшості класних керівників.
     Зайнято такою діяльністю 69% учнів, а це 866 учнів відвідує гуртки та секції. Найбільше учні відвідують гуртки спортивного напрямку -402: у школі – 166 учнів та поза школою 236. 399 учнів відвідують гуртки художньо-естетичного спрямування.
    Школа І ступеня – 61%, від загальної кількості учнів 1-4 класів.
    Школа ІІ ступеня – 71%, від загальної кількості учнів 5-9 класів.
    Школа ІІІ ступеня –  43 %, від загальної кількості учнів 10-11 класів.
 
 
  Оновлено роботу учнівського самоврядування. Учні усієї школи поділені на три об’єднання,які працювали згідно Положень:
- 1-4 класи дитяче об’єднання «Веселка». Діти крокували за стежинами,виконували поставлені завдання. Звітували на урочистих лінійках: «Ти наше диво калинове, кохана материнська мово!», « У новорічному колі друзів»
- 5-8 класи-дитячо-юнацьке об’єднання «Паллада». Учні працювали за складеним планом, виконували завдання, звітуючи на урочистих лінійках: «любіть Україну», «Подорож країнами».
- об’єднання учнів 9-11 класів «Мерія школи». Мер та його заступник успішно співпрацювали з членами адміністрації та педагогічним, учнівським колективами закладу по реалізації поставлених цілей.
     Приділялась увага удосконаленню роботи учнівського самоврядування в педагогічному колективі.
 
   Класні керівники в цілому виконували свої посадові обов’язки. Окремі класні керівники проводили класні години, готувались тематичні питання, видавались класні газети , які оперативно висвітлювали життя учнівського колективу.
       На класних батьківських зборах проводились бесіди з тематики покласного   батьківського лекторію, велись протоколи батьківських зборів.
      Більшість класних керівників приділяє належну увагу збереженню меблів, їх оновленню.
 
В школі приділяється належна увага забезпеченню організації харчування та  медичного обслуговування учнів.
    У навчальному закладі шкільна їдальня забезпечена необхідним мінімумом холодильного та технологічного обладнання, інвентарем, столовим та кухонним посудом, миючими та дезінфікуючими засобами. Штат працівників кухні укомплектований кадрами. Укладені договори з постачальниками на закупівлю продуктів харчування, які завозяться до школи із супровідними документами, що підтверджують їх походження та якість.
     Поставщики:
 «Агробізнес» -  хліб
Деражнянський  молокозавод - молочні продукти
«Агропродукт» - м'ясо, ковбаса
«Балтика» - риба, капуста квашена
«Таврія» - куряче філе, яйця, мука, крупи
«Швець» - овочі, фрукти
«Гермес» - соки
     Затверджений режим і графік харчування дітей. Призначено відповідальною за організацію  харчування учнів  заступника директора з НВР в початковій школі Іванюк М.Л. Розроблено і погоджено з санітарною службою перспективне меню. У школі впроваджена система контрою за якістю страв. Створена бракеражна комісія, до  складу якої входять: заступник директора з навчально-виховної роботи Іванюк М.Л., кухар Шмігель А.В., медпрацівник. Ведеться нормативно-технологічна документація: журнал бракеражу сирої та готової продукції, журнал «Здоров’я», щоденно виписуються бухгалтерські документи.
   Покращилась матеріально-технічна база шкільної їдальні. Естетично оформлений інтер’єр обіднього залу. Замінено лавки, столи, закуплено холодильник, жарова шафа.
     За кожним класом у їдальні закріплено столи. Готові страви видаються кожному класу окремо, відповідно до графіка прийняття їжі. Діти привчаються до самообслуговування. Вчителі коректують поведінку вихованців за столами, дотримання ними культури  споживання їжі. Видача готових страв здійснюється через півгодини після приготування та бракеражу готової продукції. Дотримується температурний режим зберігання, обробки продуктової  сировини і видачі готових гарячих страв. Продукти зберігаються в спеціально обладнаній коморі, де забезпечено дотримання санітарних норм і правил, у тому числі і умови товарного сусідства. Обробка сирих і готових продуктів проводиться на різних столах з відповідним маркуванням. Всі працівники харчоблоку мають спецодяг, медичні книжки, дотримуються правил особистої гігієни, вимог щодо організації харчування в  загальноосвітньому закладі. Інвентар і посуд промарковані.
     У школі – 1250 учнів.
     Безкоштовно харчується:
1-4 класи- 638 учнів - забезпечені безкоштовними сніданками (вартість 12 грн.).
2 –сироти, 4- малозабезпечених, 9- переселенців, 18 учнів бюджетних груп, 31 учнів ГПД – звільнені на 50%
     Обідами забезпечено 250-270 учнів (вартість 12 грн.) – за батьківські кошти 2 учні отримують дієтичне харчування. Через буфет щоденно реалізується випічка власного виробництва.
100 шт .- піци
100 шт. – здоби
100-200 шт. – бутербродної булочки
40-50 шт.-  рогаликів та булочки з корицею.
     Діти мають можливість купити сік, чай.
    Спостерігається тенденція щодо збільшення кількості дітей, охоплених усіма видами харчування. Безкоштовно харчуються учні 1-4 класів, діти-сироти та  діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей, діти, батьки яких є учасниками АТО, діти з сімей, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, діти з особливими потребами (інклюзія).
 
Спільними зусиллями, у 2018-2019 н.р. учні школи були забезпечені підручниками на 100%. На наступний навчальний рік розпочався розподіл підручників. Всі класи до вересня будуть максимально забезпечені книгами.
Успішно здійснили замовлення підручників для учнів 5-х та 10-х класів, та для 1-х класів за новим законодавством.
Завдяки активній участі всіх класів у акції «Подаруй бібліотеці книгу», бібліотека поповнилася сучасною художньою літературою. Бібліотека школи прийняла участь в акції «Подаруй дитині книжку», яку проводив Хмельницький Департамент освіти та науки до Дня захисту дітей.
За минулий навчальний рік отримано 2 392 підручника для унів 9-х класів, на суму 76277 гривень 67 коп.
 
Назад до вмісту | Назад до головного меню